Jak popít s Wedosem aneb 2. WordPress konference

Minulý týden se 17.5. konala 2. WordPress konference v Hluboké nad Vltavou v rodišti Wedosu. Na první WP konferenci jsem bohužel nemohl a tak o účasti na této jsem ani trochu neváhal. Akce se moc povedla a to nejen díky výbornému programu, ale také díky zázemí, které nám všem Wedos poskytnul.

2014-05-17 09.52.26

Již úvodní přednášky na Bezpečnost (Radek Kučera) a Cachování (Jakub Klapka) vyřešily problémy, které jsem na několika projektech tak trochu přehlížel. Přednášky mi pomohly pohnout s věcmi se kterými jsem si prostě nevěděl rady. Jakubovu přednášku hodnotím jako nejlepší na konferenci a to není jen tím, že jsme potom ještě dobře popili :)

Další odbornější přednáška na cachování (David Biňovec) byla trochu hůře stravitelná a moc jsem z toho nepochopil.

Od přednášky WordPress a členské sekce (Tomáš Andrlík) jsem čekal trochu více než lehkou propagaci Davida Kirše, protože pluginy pro členské sekce nejsou úplně triviální. Chyběla mi ukázka nastavení nějakého pokročilého pluginu na konkrétním projektu. Ale i tak to hodnotím pozitivně.

Co řeší zákaznická podpora (Daniel Dubravec – Wedos) hovořil o tom jak to chodí na supportu a pěkně oživil setkání v pravý čas. Hlavním přínosem je, že po této konferenci si za tím support chatem představuji rozumné lidi, kteří se fakt snaží a mají celkem jasno v tom co dělají.

Tvorba pluginů (Vladislav Musílek) byla sice pěkná, ale protože se snažím vždy nějak použít stávající pluginy nebo jen doprgat PHP, tak nevím, zda někdy něco vytvořím. Pobavilo mne, že na tvorbu pluginů existuje plugin :D

Google analytics (Petr Bechyně). GA jsou vždy vděčné a zajímavé téma, jen ta konfigurace trychtýřů v eshopu u mne nějak vázne.

Jak získávat a udržovat odkazy s WP (Zdeněk Dvořák) – pořád je nekonečno práce v linkbuildingu. Mám si na to najímat další lidi nebo jak to vše stíhat? A i když se ptám, kdy budu mít hotovo, tak vím že asi nikdy…

Jak proměnit WordPress ve stroj na peníze (Michal Kubíček). Jedním slovem PARÁDA. Díky moc za inspiraci! Michalova přednáška bez omáčky mne jen utvrdila v tom, že moc řečí a přemýšlení někdy škodí a jen ať se nové projekty spouští o 106.


Na prohlídku datacentra Wedosu jsem původně namířeno neměl, ale nakonec to byl výborný zážitek. Člověk si konečně dokáže představit ten hosting i fyzicky. No a o VPS – virtuálních serverech ani nemluvim.

cca 10-40 MEGA

cca 10-40 MEGA

Večerní afterparty se vyvedla – u stolu jsme řešili i normální věci a hoši od Budějovic se postarali o 2 hodinovou zábavu s historkami o Ingressu. Pak jsme kolem půlnoci vyzpovídali Josefa Grilla, postěžovali si na web wedosu (prý tomu říkají OMALOVÁNKY a měnit to nebudou, protože to prodává) a zjistili jaký je další směr celé společnosti. Josef nám se svým typickým úsměvem prozradil úplně všechno (nic netajil) a z některých unikátních řešení, vizí, procesů, technologií a know-how jsme byli tak mimo, že (myslím) Jirka pořád jen říkal: “Pepo, to si děláš pr***”.

Děkuji organizátorům: Tomáš Poner, Náš WP i Wedosu za inspirační víkend v Hluboké.